JÓSLÁSTAN KEZDŐ BOSZORKÁNYOKNAK
Sárkányfű Kiadó
1986
Első fejezet
Teafű olvasás
A teafűolvasás az egyik legegyszerűbben kivitelezhető, mégis az egyik legnehezebb jóslásforma. Már a kora-középkori boszorkányok alkalmazták ennek elődjét. Elsajátításához sok türelemre és nagyfokú koncentrációkészségre van szükség. A nehézséget az okozza, hogy nincsenek szabályok arra, hogy a csésze alján maradt üledékből kirajzolódó formákat minek kell értelmezni. A boszorkány vagy varázsló csak az érzékeire, képességeire hagyatkozhat.
A jóslat kivitelezése a következő: Tegyünk fel vizet forralni, és közben készítsük elõ a csészét. Amint felfort a víz öntsük a csészébe, melyben már előzöleg elhelyeztük a teafüvet. Miután a jóslat alanya megitta a tea nagy részét, figyelmeztessük, hogy hagyjon egy kicsit a csésze alján. Ha az alanyunk befejezte a teázást fogjuk meg a csészét bal kézzel és háromszor keringessük meg a csésze alján maradt teát és a benne lévő teafüvet, majd hirtelen fordítsuk rá a csésze aljára. Várjunk vele néhány percet, amíg a tea elpárolog, és a teafű rászárad a csésze falára, majd amint ezzel megvagyunk, vegyük kézbe a csészét, és a kirajzolódott formákból következtessünk a jövőre.
Nem könnyű feladat, a kirajzolódó formákat helyesen megítélni, ezért sok gyakorlást igényel. Ajánlatos a kezdőknek, napi egyszer megcsinálni mindezt saját maguknak, gyakorlás képpen. Viszont egyik jóslásfajtánál sem ajánlott a napi egyszeri alkalmazásnál többet véghezvinni.
Második fejezet
A Kristálygömb
A kristálygömb egy megbűvölt tárgy. Többnyire hegyikristályból készítik, de készülhet üvegből is. A kristálygömb készítő szakemberek, nagy gondal csiszolják gömb alakúra a kristályt, vagy az üveget, éppen ezért nagyon nagy értéke van. Ha a belsejében sérülést látunk, akkor az a példány biztosan torz képet ad majd a jövőről. Ez a jóslás forma, nagyon hasonló a vízfelszínből, vagy tükörből való jósláshoz. Lényege, hogy teljes sötétben végezzük. Nagyon fontos továbbá, hogy a használaton kívül lévő kristálygömb mindig legyen letakarva egy fekete selyem kendővel.
A módszer kivitelezése a következő: Kezeinket a gömb felett tartva erős koncentrációba kezdünk. Majd a koncentrációt folytatva mélyen a gömbbe nézünk. Ha elég erős volt a koncentráció, akkor víziók jelennek, meg a gömbben, mit mugli szemek nem láthatnak. A tapasztalt szerint ezek a képek nagyon változóak, lehetnek színesek, vagy fekete-fehérek is.
Harmadik fejezet
Kártya jóslás
A kártyákból való jósláshoz ezer féle jól bevált módszer létezik. A legkülönbözőbb kártyákból a legkülönbözőbb módokon jósolhatunk. Az ebben az írásban szereplő kártyajósláshoz egy pakli magyar kártya kell. A jósláshoz nem szükséges a teljes kártya pakli (32) csupán 18-lapját kell előkészítenünk, amelyek a következők (színek szerint csoportosítva):
Zöld VII(7); VIII(8); IX(9); X(10); ALSÓ; FELSŐ; KIRÁLY
Piros VII(7); ALSÓ; KIRÁLY
Makk VIII(8); X(10) ALSÓ; KIRÁLY; ÁSZ
Tök VIII(8); IX(9); ALSÓ
A kártyák leírása
"Számkártyák" A számkártyák / Zöld VII(7); VIII(8); IX(9); X(10); / jelölhetik a napok, évek, hónapok számát. Minden kártya azt "jelenti ami rá van írva". Tehát a Zöld VII-es a 7-es számot jelöli, így utalhat 7-évre, 7-hónapra, a 7. hónapra, 7. ére stb. Ha jól megfigyeljük 7,8,9 és 10 számok vannak, mivel csak VII,VIII,IX és X-es "számkártyák" léteznek. E miatt a többi számot kártya kombinciók adják. Ezek a következők: ha a jóslás közben egymás mellé kerül a zöld IX-es és a zöld VII-es (csak ebben a sorrendben) akkor az a 6-os számot jelöli. Amennyiben a VIII-as és a VII-es kerül egymás mellé (csak ebben a sorrendben) az a 5-ös számot jelöli. A 4-es szám ebben a jóslásfajtában nem jelenik meg. A 3-as számot jelöli, ha a zöld VII-est X-es követi (csak ebben a sorrendben). Amennyiben a VII-est IX-es követi a 2-es számról beszélhetünk. Végül az 1-es számot a VII-es VIII-as kombináció jelöli. Nagyon fontos a kombinációk sorrendje, mert pl.: ha XI-es után VII-kártya jön elő az a 6-os számot jelenti, ha megfordítjuk a sorrendet (VII-est IX-es követ), akkor az a 2-es számot kapjuk.
"Az idő kártyái" Ebbe a csoportba 3 db kártya tartozik. Ezek a Zöld-király a Piros-király és a Makk-király. E három kártya jelentésének megértéséhez érdemes kézbe venni őket. Ha megfigyeljük a három király mind-mind más felé tekint. Vegyük alapul a ló haladási irányát, ehhez képest a Makk-Király előre tekint...a jövőbe... A Piros-Király "kitekint" a kártyáról felénk...a jelenbe... s végül a Zöld-Kiráy hátra tekint...a múltba. Ezen értelmezés szerint a kártyák a múlt, a jelen, és a jövõ kártyái.
"Az Év kártyák" Az évkártyák elsődleges jelentése alapján az évet 4 évszakara osztják, viszont némelyikük másodlagos jelentést is magába foglal. Ezek a kártyák a Makk Alsó, a Tök Alsó, a Zöld Alsó valamint a Piros Alsó. A makk alsó az Őszt jelképezi, a tök alsó a Tél szimbóluma, de másodlagos jelentése is van, amely a gonderheltség ill. az időskor. A zöld alsó a Tavasz és a fiatalság jelképe. Végül a piros alsó a Nyár szimbóluma.
"Az ellentétek szimbólumai" Ezen csoportba az ellentét kártyák tartoznak. A Zöld Felső a boldogság jelképe ... ezzel szemben a Makk Ász áll, amely a szomorúság és a magány kártyája. A következő páros a Makk VIII. a gazdagság és a Tök IX. a szegénység szimbólumai. A két utóbbi kártya nem pusztán az anyagi értelemben vett szegénységet vagy gazdagságot jelenit, értelmezhetjük, lelki értelemben is. Az utolsó ellentét-szimbólum páros a Tök VIII. , amely a születés, a gyermekáldás, a család vagy a házasság kártyája. Ezzel szemben áll a Piros VII. a halál, az elmúlás kártyája, ez mindig valaminek a végét jelenti, de nem feltétlenül a halállal azonos értelemben.
A jóslás menete
Negyedik fejezet
Beszélő kövek
A beszélő kövek, vagy másnéven, Jós-kövek segítségével általános jövő-, jelen- és múlt- képeket jeleníthetünk meg, de egyértelmű kérdésekre is választ kaphatunk.
Mindehez 10 db. kőre van szükségünk, amelyeken jelek találhatók. Az egyes jeleknek más-más jelentése van:
Csillag: remények, kívánságok, szerencse
Villám: veszekedések, viták, váratlan események
Hold: titkok, leki élet
Nap: egészség, boldogság
Gyűrűk: harmónia, együttműködés
Hullámok: hosszú utazások, ajándék távolról
Fontjel: anyagi javak
Két vonal: utazás
Madár: hírek, látgató a távolból
Szív: szerelem, érzelmi ügyek
A köveket egy 12 négyzetre felosztott táblára szórjuk. Minden négyzet egy-egy számot tartalmaz 1-tol 12-ig. Ezek egy tetszőleges év hónapjait szimbolizálják. A számozott négyzetekbe esett kő megmutatja, hogy melyik hónapban életünk melyik területe lesz uralkodó. Az esetleg üresen maradt négyzetek, az adott hónapra nézve, nem fedték fel magukat, ennek oka van, nem helyes újra próbálkozni.
Általunk kigondolt kérdésekre is kaphatunk választ a Beszélő kövek segítségével. Ehhez helyezzük el egy körben a köveket (tetszőleges sorrendben), és a magunkban megofgalmazott kérdésre koncentrálva a kör közepére helyezett tollat pörgessük meg. A toll az egyik kő felé fog mutatni. Ekkor az adott Jós-kő jelentését és az általunk megfogalmazott kérdést egyeztetve meglelhetjük a választ. Elofordulhat, hogy a toll hegye két Jós-kő között áll meg, ilyenkor mindkét kő jelentése érvényesül. Nagyon fontos, hogy értelmezzük, azt a Jóskövet is, amelyre a toll vége mutat, mert ez mutatja meg azt, ahogy semi esetben sem lenne helyes az adott problémát megoldani.
Ötödik fejezet
Jósló jelek
A muglik babona néven emlegetik. Semmi nem történik velünk, embertársainkkal véletlenül. Az életünkben történő események apró jelzések a jövöre nézve. Tehát ezzel a módszerrel, csak a jövő történéseire következtethetünk. Ezen jelek közül itt, csak a legismertebbeket olvashatóak.
Kiborul a só: A veszekedés jele. Semlegesíteni lehet, ha három csipetet hátradobva a bal váll felett.
Kapunk kilépve öregasszonnyal találkozni: Szerencsétlenség
Kéményseprővel találkozni: Szerencse. Fogjuk meg a ruhánk egy gombját. Viszont ha hátranézünk, akkor elillan a szerencsénk.
Cipõ az asztalon: Szűkölködés, pénztelenség jele.
Ha visszamegyünk a lakásba, valamiért amit ott felejtettünk: Szerencsétlenség érhet. Semlegesíteni lehet ha leülünk egy székre és pár másodpercig felemeljük a lábunkat.
Ha a kés az élére esik: Elvágja a szerencsét.
Kést, ollót, tűt kölcsön adni: Szerencsétlenség jele. Kérjünk érte egy forintot, és ezzel semlegesíthetjük a hatást.
Ha a gyermeket lábánál fogva tesszük az ágyba: Hazug lesz.
Ha egy tervrünkről beszélünk, és nem akarjuk, hogy meghiúsuljon: Kopogjuk le fán (asztal, szekrény stb.), háromszor, bal kézzel, középső ujjal.
Fekete macska szalad át az úton: Balszerencse, ha viszafordul, a dolgok is jobbra fordulnak.
Ha viszked a bal kezünk: Pénz áll a házhoz. Köpjünk tenyerünkbe háromszor, csukjuk össze és tegyük zsebre és mondjuk: "Anyád apád idejöjjön."
Munkát ágyra tenni: Elalszik a kereset.
Gombot varrni úgy, hogy a ruha az illetőn marad: Rávarrjuk a szerencsétlenséget.
Ha egy tükör eltörik: Hét év balszerencse.
Hatodik fejezet
Álomfejtés
Az álomfejtés tudománya sokezer éves tudomány. Bizonyos tárgyakról eszközökről vagy állatokról álmodni mindenki szokott. Ezeket az álmokat sokan nem figyelik, pedig utalásokat jelentenek a jövőre nézve. Megfejtésükere álomszótárakat használunk. Itt egy rövid részlet olvasható.
Ablak: nyitva- gyors megoldás a problémáinkra, zárva- menekülés veszély elől
Béka: egészségbeli problémák
Macska: boldogság
Disznó: sok szerencse
Erdő: egy barát segítséget fog kérni
Ég: kívánságaid teljesülnek
Fülbevaló: jó hír
Galamb: érzelmek, szeretet
Gyertya: szerencseáramlat
Hegy: nehéz feladat
Játék: határozatlanság
Kígyó: döntő változás az életben
Lámpa: fogadd meg a barátod tanácsait
Mező: szerencse
Nevetés: szomorúság
Olló: egy barátság vége
Óriás: túljutni egy akadályon
Ördög: izgalmas időszak
Törött pohár: váratlan jószerencse
Tükör: fontos keresztút az életben
Róka: valaki becsapni készül
Úszás: viták
Váza: kellemes meglepetés
Zokni: óvatosságra int